Příběh značky

Historie italské firmy VOLCHEM se začíná psát v roce 1989. Dr. Odillo Volpato začal vyrábět doplňky stravy pod vlastní značkou, a to primárně díky jeho vášni k vědeckému výzkumu a zdravé stravě. Již v době studií se tímto tématem zabýval a získal 2 tituly z univerzit v Padově v oboru chemie a farmacie a ve výzkumu v oblasti buněčného energetického metabolismu. Jedním z mezníků pro založení společnosti byla i spolupráce s významnou farmaceutickou společností specializovanou v oblasti potravin pro lékařské účely. Dr. Odillo Volpato využil zkušenosti získané ve farmaceutickém průmyslu a díky akademickému výzkumu v oblasti doplňků stravy určených pro sport, a také díky impulsu a pomoci své ženy Irene, založil vlastní společnost VOLCHEM ​​s.r.l.

Do firmy následně vstoupila i dcera Valeria, která získala titul z farmacie, stala se magistrem v oboru biotechnologie potravin a pracuje ve firmě na pozici řízení jakosti výrobního procesu. Syn Andrea je absolventem psychologie a má magisterský titul v online marketingu. Ve firmě působí jako obchodní a marketingový ředitel.

 logo_x2_1

Jak VOLCHEM dociluje kvality svých produktů?

Výroba produktů probíhá ve vlastní režii, nikoliv zakázkově. Díky tomu je možné dohlédnout na kvalitu, která začíná už výběrem surovin. 

Výběru surovin je věnována velká pozornost. Suroviny jsou jedním z hlavních parametrů ovlivňující výslednou kvalitu. Ve Volchemu si toho jsou vědomi a proto jsou využívány ty nejčistší suroviny. Tam, kde jiní výrobci často sáhnou po kompromisu, Volchem vždy preferuje kvalitu.

Nejmodernější standardy kvality: Produkty jsou vyráběny podle doporučených zpráv (LARN a RDA) nejvyšších zdravotnických orgánů na mezinárodní úrovni (Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, administrace potravin a léčiv), aby byla zajištěna maximální bezpečnost a účinnost. Produkty VOLCHEM jsou přezkoumávány v nejprestižnějších farmaceutických ústavech (Pharmaceutical Formulary a Martindale), jsou schváleny italským Ministerstvem zdravotnictví a splňují nejmodernější kritéria bezpečnosti potravin podložené certifikací ISO a HACCP.


Dle slov Dr. Odilo Volpata: „Používáme přesné, neustále kontrolované výrobní postupy a oficiální lékopisy. Sledujeme konkrétní studie účinnosti výrobků v oblasti sportu publikované ve významných mezinárodních vědeckých časopisech. Náš tým odborníků a vědců neustále vyvíjí nové produkty s cílem zlepšit zdraví a spokojenost našich zákazníků."

 

Kontrola jakosti, průběžná aktualizace a hledání inovativních produktů - to jsou základy úspěchu produktů VOLCHEM.

 

„Naším posláním je vytvářet bezpečné doplňky ke zlepšení dobrých životních podmínek a zdraví." Dr. Odillo Volpato